RSS
 

Archiwum - Listopad, 2014

Jak ogarnąć nastolatki?

21 lis

ech… wywnętrzyłam sie na PnK, poszło tez na fejsa, to wpiszę i tutaj….

z tymi dziećmi…

Młodsza do wczoraj wędrowała do szkoły w letnich trampkach… schowałam i zmusiłam do zimowych butów [nowe oczywiście], poszła w innych trampkach… i bez czapki… wczoraj już z bólem gardła jęczała cały wieczór… dziś zaaplikowałam leki, zmusiłam do czapki wreszcie i co? wróciła bez, czapka została ponoć w szkole [nówka nieśmigana], a księżna z rozwianym włosem i porozpinana….

po lekcjach zamiast do domu, poszła na drugi koniec miasta do koleżanki jakiś projekt robić… 17:30 miała być w domu.. i co? 17:40 dzwonię, pytam gdzie jest, a ona na to:
- no u koleżanki, przecież Ci mówiłam…
zero refleksji, że już spóźniona, wręcz zdziwiona o co mi chodzi….

Kur***a człowieka może strzelić….

Starsza za to w poniedziałek miała basen…. dziś wreszcie wydarłam się, że może jak za swoje kieszonkowe kupi sobie ręcznik i strój kąpielowy, to zacznie szanować… bo przecież wszystko pozawijane do dzisiaj leżało w sieni, mokre i zatęchłe…. jeden ręcznik i strój tak już załatwiła w tym roku.. ręcznik nie do doprania, strój aż od reklamówki zafarbował…..

do tego kupiła dla wężydła mysz… piękna, duża… szkoda, że stała w sieni gdzie 10 stopni, aż do teraz… bo ją znalazłam w pudełku, zmarzniętą i ledwie zipiącą…. byłam pewna, że jak zwykle od razu po przyjściu wrzuciła ją do terrarium…. stałaby zapewne do jutra gdyby nie to, że po młodszą musiałam pojechać samochodem, bo już ciemno i daleko.

tutaj też się kurtki doczepię… dwa, czy trzy tygodnie temu całą sobotę spędziłyśmy w mieście łażąc od sklepu do sklepu żeby sobie Młode kurtki kupiły… wydałyśmy krocie… Li nosi, Lu do wczoraj zamiast nowej nosiła  co?… moja starą kurtkę, nową zachowując do grudnia… po co? zabijcie, nie wiem…

a ja staram się od kilku dni przestać być drącą o wszystko ryja babą…. i jak mam to zrobić? chyba niewykonalne.

ale suma sumarum, nie nadarłam się…. wyrzuciłam swoją furię pisząc… ech…

oficjalnie uważam wiek 13-14+ za niemal katastrofalny  i oby dalej było lepiej zamiast gorzej, bo się zastrzelę..

 

by Jenn

 
Komentarze (5)

Napisane w kategorii Bez kategorii

 
 

  • Facebook
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Reddit 0 LinkedIn 0 0 Flares ×